Esra Aktan ile Online Diyet

Online Diyet ile Yüz Yüze Diyet Farkları Nelerdir?

Online Diyet ile Yüz Yüze Diyet Farkları Nelerdir?
  • 19 October 2022

Online Diyet ile Yüz Yüze Diyet Farkları Nelerdir?

Online diyet, dijitalleşen ve hızla gelişen dünyamızda son yıllarda oldukça popüler bir diyet seçeneği haline geldi. Artık insanlar birçok aktiviteyi yüz yüze yapmak yerine online olarak yapmayı seçiyor. Yüz yüze diyete oranla diyetisyeninizle daha sık iletişim halinde olmanızı ve aynı zamanda size zaman tasarrufu da sağlıyor. Bu yazımda size online diyet ve yüz yüze diyet arasındaki farklardan bahsedeceğim. Hadi başlayalım!

Online Diyet Nedir?

Online diyet, diyetisyeninizle klinikte görüşmek zorunda olmadan telefon ve WhatsApp üzerinden iletişim halinde olduğunuz diyet türüdür. Diyetisyeninize anamnez formu aracılığı ile ilettiğiniz bilgiler ve yaptığınız telefon görüşmesi sonucunda uzman diyetisyen size özel programınızı hazırlar ve gönderir. Tercihinize göre günlük olarak beslenme süreciniz kontrol edilir ve anlık müdahale edilir. Online diyetisyen hizmeti özellikle zaman sorunu olan ve diyetisyeniyle düzenli olarak görüşmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olmaktadır. Yüz yüze diyetin aksine online diyette diyetisyeninizle randevu gününüzü beklemek yerine her an görüşme fırsatınız olur.

yüz yüze diyet mi yoksa online diyet mi

Yüz Yüze Diyet Mi Yoksa Online Diyet Mi?

Programa sadık kaldığınız sürece diyetin online ve yüz yüze olması arasında sizin için fark olmayacaktır. Ancak uygulama süreci ve tasarruf açısından online diyet ve yüz yüze diyet arasında farklar bulunmaktadır.

Zaman: Yüz yüze diyet yapıyorsanız diyetisyeninizin programındaki uygunluk dahilinde bir randevu almanız gerekecektir. Bu randevular genellikle ayda bir olacak şekilde ayarlanır. Hem belirli bir saatinizi bu randevuya ayırmanız gerekecek hem de diyetisyeninizi çok sık görememiş olursunuz. Online diyette ise randevu gününüzü beklemek zorunda olmadan diyetisyeninizle derhal görüşme fırsatınız olur.

Diyet Takibi: Online diyetin en büyük avantajlarından biri diyet sürecinizin anlık olarak takip edilebilmesidir. Tercih etmeniz durumunda her öğününüzü diyetisyeninize iletebilirsiniz ve anlık olarak dönüş alabilirsiniz. Böylelikle süreciniz daha etkin bir şekilde ilerler. Yüz yüze diyette ise ayda bir görüştüğünüz için online diyette olduğu kadar geri dönüş alamayabilirsiniz.

Motivasyon: Diyette motivasyon çok önemlidir. Diyet programınıza dair motivasyonunuzu yitirdiğinizde programın başarılı olma ihtimali neredeyse sıfır olur. Online diyette diyetisyeniniz sizinle daha sık görüştüğü ve düzenli olarak kontrol ettiği için yalnız hissetmezsiniz. Sonuç olarak motivasyonunuz da daha yüksek olur. Yüz yüze diyette eğer diyetisyeniniz sizinle online olarak da ilgilenmiyorsa yalnız hissedebilirsiniz.

Fiyatlar: Online diyet size zaman tasarrufu sağladığı gibi maddi olarak da tasarruf ettirebilir. Yüz yüze diyette diyetisyeninizin ofis ve ekipmanlar gibi çeşitli giderleri bulunur. Bu da sizin yapacağınız aylık ödemeyi de dolaylı olarak etkilemektedir. Online diyette ise bu gibi masraflar olmayacağı için daha uygun fiyatlar ile karşılaşmanız daha olasıdır. 

Şimdi Arayın

Randevu Alın

WhatsApp

Randevu Alın