Esra Aktan ile Online Diyet

Kereviz Cipsi Tarifi: Nasıl Yapılır?

Kereviz Cipsi Tarifi: Nasıl Yapılır?
 • 14 November 2023
 • 8 Malzeme
 • 35 Dakika
 • 168 Görüntülenme

Kereviz Cipsi Tarifi: Nasıl Yapılır?

Kereviz Cipsi Neleri İçerir? Faydaları Nelerdir?

Kereviz cipsi, ana bileşeni kereviz olan bir atıştırmalıktır. Kereviz, düşük kalorili bir sebzedir ve çeşitli vitamin, mineral ve diyet lifi içerir. Çeşitli baharatlar eklenerek lezzetlendirilir. Kerevizin doğal tadını ve dokusunu korurken daha çıtır ve atıştırmalık bir halde sunar. Geleneksel patates cipsine göre daha düşük kalorili bir atıştırmalıktır. Bu, kilo kontrolüne yardımcı olur.

Kereviz cipsi, düşük karbonhidrat içeriği ile düşük karbonhidrat diyetlerine uygun bir seçenektir. Ayrıca diyet lifi bakımından zengindir ve bu da sindirim sağlığını destekler. Kereviz, antioksidan bileşenler içerir. Antioksidanlar vücuda serbest radikallerle savaşarak hücresel sağlığı destekler. Sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olabilir. Ancak beslenme açısından dengeli bir diyet içinde tüketmek önemlidir.

Hangi Diyetlerde Tercih Edilir?

Vejetaryen diyet için uygun bir atıştırmalık seçeneğidir. Temel olarak kereviz kullanılarak hazırlandığı için hayvansal ürün içermez ve bitkisel kökenlidir. Ayrıca kereviz cipsinin içeriği, düşük kalorili ve sağlıklı bir alternatiftir. Kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme hedeflerine uygundur. Aynı zamanda vitamin, mineral ve diyet lifi bakımından zengin bir atıştırmalıktır. Bu nedenle vejetaryenler için mükemmel bir seçenektir.

Glutensiz diyet  uygulayanlar için uygun bir atıştırmalıktır. Temel olarak kereviz kullanılarak yapıldığı için glutensiz bir seçenektir. Buğday, arpa veya çavdar gibi gluten içeren tahılları içermez. Bu, çölyak hastalığı veya gluten hassasiyeti gibi sağlık sorunlarına sahip kişiler için özellikle önemlidir. Glutensiz bir diyet izleyenler için sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalık seçeneği sunar.

Vegan diyeti uygulayanlar için mükemmel bir atıştırmalık seçeneğidir. Kereviz cipsinin temel bileşeni kerevizdir. Bu da bitkisel bir kaynaktır ve hayvansal ürün içermez. Ev yapımı kereviz cipsi tariflerinde kullanılan zeytinyağı vegan diyetine uygundur. Veganlar, kereviz cipsini sağlıklı bir atıştırmalık olarak tercih edebilir. Çünkü kereviz lif açısından zengin bir sebzedir. Buna ek olarak, düşük kalorili ve düşük yağ içeriğine sahiptir. Bu bağlamda vegan diyetin bir parçası olarak kilo kontrolüne ve sağlıklı beslenmeye katkıda bulunur.

Kereviz cipsi, sağlıklı beslenmeye uygun bir atıştırmalık seçeneği olarak öne çıkar. Kereviz cipsi, geleneksel patates cipsine göre daha düşük kalorili ve yağ içeriğine sahiptir. Ayrıca, kereviz kendiliğinden düşük kalorili bir sebzedir ve içeriğindeki diyet lifi, tokluk hissini artırır. Sindirimi destekler. Evde yapılan kereviz cipsi tariflerinde kullanılan yağ miktarı da kontrol edilir. Böylece sağlıklı yağlarla beslenme hedeflerine uyum sağlar. Ayrıca, vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengin bir atıştırmalıktır. Bu da vücut sağlığını desteklemeye yardımcı olur. Bu nedenle, sağlıklı beslenme hedeflerine ulaşmak isteyenler için lezzetli ve besleyici bir alternatif sunar. Yanında yoğurtlu sos ile oldukça dengeli bir atıştırmalıktır.

Kereviz cipsi tarifi nasıl hazırlanır birlikte inceleyelim.

Kereviz Cipsi Tarifi: Nasıl Yapılır?

Besin Değeri Nedir?

1 por 82KCAL 4.5g KARB 3.4g PRO 5g YAĞ  5.6g LİF

Kereviz Cipsi Malzemeleri Nelerdir?

 • 1 orta boy kereviz
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Köri
 • Toz kırmızı biber
 • Zerdeçal
 • Karabiber
 • Sarımsak tozu
 • Kekik

Kereviz Cipsi Hazırlanışı Nasıldır?

 • Kerevizi soyup ince ince doğrayın.
 • Yağ ve baharatları ekleyip karıştırın.
 • 180 derecede 15-20 dakika pişirin.

Şimdi Arayın

Randevu Alın

WhatsApp

Randevu Alın